Mekke Gülü İle Zayıflama Yöntemi

0
216

Mekke Gülü İle Zayıflama Yöntemi

Mekke Gülü İle Zayıflama Yöntemi - Mekke Gülü İle Zayıflama Yöntemi

Son zamanlarda zayıflama yöntemlerinde pek çok artış söz konusu. Bazıları fiziksel müdahale ile bazıları da yiyecek ve içecek ağırlıklı belli programların oluşturulmasıyla gerçekleştiriliyor. Bazı bitki türlerinin zayıflamaya yardımcı olduğu artık su götürmez bir gerçek. Halk arasında Mekke gülü olarak bilinen bu bitkinin de zayıflama da rolü büyük.

Peki Nedir Bu Mekke Gülü?

Latince adı Hibiskus olup, ferahlatan, vücuda şifa veren anlamı taşımaktadır. Yaprakları gül yaprağına benzediği için ve Sudan ve Kerkedeh çöllerinde yetiştiği için ona Mekke gülü de denilmektedir. Ayrıca narçiçeği ve hatmi çiçeği de diğer adlarıdır. Kırmızı renkli olup, demlendiği zaman da yine çok hoş bir kırmızılık ortaya çıkar.

Başlıca Faydaları ve Kullanım Şekli

Her şeyden önce metabolizmayı ciddi manada hızlandırır. Bu sayede de ödem atmayı kolaylaştırır. Bağırsak sistemini düzene sokar ve kabızlığı giderir. Her gün 2 veya 3 fincan tüketilmesinde bir sakınca yoktur. Önce bir bardak suyu kaynatıp ardından 2 çay kaşığı Mekke gülü içine katılır ve birkaç dakika daha kaynamaya bırakıldıktan sonra iyice süzülür. Eğer tadında değişiklik yapılmak istenirse, içerisine limon suyu, tarçın veya bal eklenebilir. Sıcak olarak içilmesi tavsiye edilir. Yemeklerden yarım saat önce içilmesi en üst düzeyde fayda alınmasını sağlar. Bu bitki, içerisinde bulundurduğu mineraller ile kan şekerini dengeleme özelliğine sahiptir ve bu sayede kişi de açlık hissini azaltır.

Yapılan bir araştırmaya göre 12 hafta boyunca düzenli olarak tüketildiğinde, bölgesel vücut yağ indeksinde düşüş yaşandığı gözlemlenmiştir. Buna uygun bir diyet programı ve hatta beraberinde hafif egzersizler, zayıflama mücadelesinde tamamlayıcı etken olurlar. Uzun süreli tüketilmesinde bir sakınca görülmese de yine de uzman kişilerin gözetimi eşliğinde uygulanması daha sağlıklı sonuçlara ulaşmaya yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz