Borsa Yatırımı İnternet Aracılığı İle Yapılabilir Mi? Bir aracı kuruma üye olarak alım/satım yapılabilir. İnternet üzerinden borsa yatırımı yapmanın en büyük avantajı hızdır. Yatırım işlemlerini birkaç dokunuşla hızlı bir şekilde halledebilirsiniz. Borsanın anlık hareketlerini dijital cihazınız ile yakalayabilirsiniz. ATM’lerden yapılan hisse senet değişimleri ve yatırımlar vakit kaybına neden olur.

Borsa Yatırımı İnternet Aracılığı İle Yapılabilir Mi - Borsa Yatırımı İnternet Aracılığı İle Yapılabilir Mi?
Borsa Yatırımı İnternet Aracılığı İle Yapılabilir Mi?

Borsa Yatırımı İnternet Aracılığı İle Yapılabilir Mi?

Borsa işlemlerinizi internet üzerinden yapmaya başlamak hızın dışında size araştırma duygusu da oluşturur. Bilanço okumayı öğrenerek daha doğru yatırımlar yapmaya başlarsınız. Şirketlerin açıkladığı kar/zarar tablolarını araştırırken, yan sekmede açtığınız aracı kurum sayfasından işleminizi en kısa sürede halledersiniz. Bu sizi iki ayrı iş yapmaktan kurtarır. Tek çatı altında doğru yatırım yaparsınız. Sattığınız hisse senedinin satılıp satılmadığını görebilirsiniz. Bu da sizin yeni yatırımı hemen yapıp yapamayacağınızı gösterir. Arada oluşan bekleme süresinden kurtulduğunuz için zamandan doğan maddi kaybınız minimuma iner. Çağımızın hızını yakalamış olursunuz.

Maddi Getiriler

İnternetle beraber çeşitlenen aracı kurumlar sizi ekstra maddi külfetten kurtarır. Bankalar ”binde iki” komisyon ücretiyle çalışırken, yapacağınız araştırmayla karşınıza çıkacak aracı kurumlar ”on binde iki” komisyon ücretiyle çalışır. Telefonla yaptığınız değişimlerde ise size telefon faturası yansır. İnternet üzerinden hem güvenli şekilde hem de daha az maddi yükle yatırım yapabilirsiniz.

Doğabilecek Karışıklıklar

Telefon ile yapılan yatırımlarda, verdiğiniz talimatın teyit kısmında ses alamama, anlaşılamama durumları oluşabilir. Bu da istemediğiniz yatırım veya eksik hisse almanıza neden olabilir. İnternet üzerinden yaptığınız yatırımda böyle bir durumla karşılaşmanız söz konusu değildir. Direkt görerek talimat verirsiniz. İstenmeyen hususların önüne geçmiş olursunuz. Yanınızdaki küçük bir hesap makinesiyle kaç lot satmanız gerektiğini hesaplayıp, aracı kurum sayfasına girip yazarsınız. Bu da sizin telefonda kafanızın karışıp yanlış ve eksik kodlamanızın önüne geçer.

“Borsada Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?” Başlıklı Makaleyi Okuyabilirsiniz.

Borsada Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

6 + eleven =