Parfüm Alışverişinde Nelere Dikkat Edilmeli?

0
152

Parfüm Alışverişinde Nelere Dikkat Edilmeli? Modern insanın vazgeçilmezi parfüm şüphesiz doğru koku seçildiğinde kişinin imzası gibi onunla bütünleşiyor, yanlış koku seçildiğinde ise üzerine büyük gelen bir kıyafet gibi eğreti durabiliyor.

Peki, Doğru Parfüm Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Parfüm Alışverişinde Nelere Dikkat Edilmeli - Parfüm Alışverişinde Nelere Dikkat Edilmeli?
Parfüm Alışverişinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle her bireyin kendisine has bir ten kokusu olduğu ve seçeceğiniz parfümün bu koku ile birleştiğinde yeni bir koku açığa çıkacağı bilinmelidir. Bir başkasının üzerinde veya kendi şişesinde koklayıp beğendiğiniz parfümü kendi üzerinizde kullandığınızda hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Bu nedenle size tavsiye edilen parfümleri denemeden kesinlikle almayın. Beğendiğiniz bir kokuyu ise muhakkak kendi üzerinizde deneyin ve bir süre bekleyip kokunun tamamen teniniz ile bütünleşmesini sağlayın.

Ayrıca unutulmamalıdır ki ne kadar kaliteli olursa olsun her parfüm kullanıldıktan bir süre sonra alt notaları açığa çıkacak ve koku zamanla değişkenlik gösterecektir. Bu nedenle muhakkak satın almayı düşündüğünüz parfümü üzerinizde deneyip 2-3 saat geçtikten sonra ortaya çıkacak olan kokuyu dikkate almalısınız, bu koku beğendiğiniz parfümün gerçek kokusu olacaktır.

Seçtiğimiz Parfümü Satın Alırken Dikkat Etmemiz Gerekenler?

Sosyal medyanın ve internetin hayatımızın bir parçası olduğu bu günlerde çoğumuz alışveriş ihtiyacımızı da internet üzerinden giderir olduk. Eğer parfüm alışverişinizi de internet üzerinden yapmak istiyorsanız çok dikkatli olmalısınız çünkü: İnternet ortamında çok fazla sahte veya Dubai gibi Arap Ülkelerinden yasa dışı olarak getirtilen alkol oranı düşük parfümler mevcut. Bu alkol oranı düşük bu parfümler her ne kadar esansları orjinali ile aynı olsa da, kalıcılıkları orjinallerine göre oldukça düşük. Şayet bu riski göze almak istemiyorsanız internet üzerinden yapacağınız alışverişlerinizde kozmetik firmalarının veya varsa parfüm markasının bizzat kendi internet sitelerinin tercih edilmesi yararlı olacaktır. Böylelikle zevkinize uygun, imzanız gibi sizi yansıtacak kokuyu güvenli şekilde alıp, gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

“En Kaliteli Giyim Markası Hangisidir?” Başlıklı Makaleyi Okuyabilirsiniz.

En Kaliteli Giyim Markası Hangisidir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz