Bilgisayar Alışverişlerinde Önemli Kriterler

0
150

Bilgisayar Alışverişlerinde Önemli Kriterler  Günümüz teknolojisiyle hazırlanan uygulamaları eski sisteme sahip olan bilgisayarlar kaldırmayabilir. Bunun sebebi bilgisayar donanımlarının eskide kalmış olmasıdır. Sistemi yeni bir modele yükseltmek yeni uygulamaların açılacağı anlamına gelir. Ama alışveriş kısmına gelindiği zaman olay böyle olmaz. Görüntü olarak güzel sunulan sistemlerin içi eski sistemlidir.

Bilgisayar Alışverişlerinde Önemli Kriterler

Bilgisayar Alışverişlerinde Önemli Kriterler - Bilgisayar Alışverişlerinde Önemli Kriterler
Bilgisayar Alışverişlerinde Önemli Kriterler

Bilgisayarın Nasıl Bir Sisteme Sahip Olduğunu Anlama

Bilgisayar alışverişinde en önemli kriter nasıl bir sisteme sahip olduğunu anlamaktır. Bazı satıcılar ellerindeki eski sistemlerin dışını güzel gösterip satmaktadır. Bu tuzağa düşülmemelidir. Bu tuzağa düşmemenin en önemli adımı sistemin dış görünüşünden çok içine, bileşenlerine bakmaktır. Bilgisayar içinde önemli olarak bakmanız gereken işlemci ve ekran kartıdır. Bilgisayarın işlemcisinin nasıl olduğuna kendi internet sitesi üzerinden bakılabilmektedir. Tek yapılması gereken işlemciyi Google arama motoruna yazmaktır. Ekran kartı için de aynı kurallar geçerlidir. Alışveriş yapmadan önce bu tip işlemler yapmak dolandırılmaktan kurtarır.

Bilgisayar alışverişi sadece yeni bir sistem almak ile sınırlı değildir. Donanımsal olarak da alışveriş olabilir. Yani eski bir sistemdeki bir birimi değiştirip güncellemekte bilgisayar alışverişinin içine girer.

Bilgisayar Bileşenleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilgisayar Bileşenleri alırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey fiyatıdır. Bu durum özellikle ekran kartlarında geçerlidir. Bilgisayar bileşenini almadan önce bilinen, ismi duyulmuş bir mağazadan fiyatını sorgulamaktır. Sorgulama yaptıktan sonra fiyat farkına bakılmalıdır. Eğer fiyat farkı 100 TL’yi geçiyor ise alınmamalıdır. Çünkü bazı satıcılar 2.el ürünlerin kutusunu jelâtinleyip sıfır diye satabilmektedir.

2.El Ürün Bilgisayar ve Donanımlarını Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fiyatların pahalılığı sebebi ile 2.el ürün almak da mantıklı olabilir. 2.El ürün alırken dikkat edilmesi gereken konu kullanım süresidir. Kullanım süresine göre ürünlerin performansı da düşmektedir. Bazı sistemler 2.el olsa bile garantili olabilmektedir. Onları seçmek en mantıklı seçenektir.

“Tamamen Yerli Malı Monster Bilgisayar” Başlıklı Makaleyi Okuyabilirsiniz.

Tamamen Yerli Malı Monster Bilgisayar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz