Aliexpress Alışveriş Nasıl Yapılır?

0
83

Aliexpress Alışveriş Nasıl Yapılır? 2019 Yılının son günlerinden beri bütün dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsü nedeniyle evlerimize kapandığımız bu günlerde neredeyse bütün ihtiyaçlarımızı evden çıkmadan internet üzerinden sağlıyoruz. İnternet alışverişinde insanların güvenini kazanmış, müşteri memnuniyetine önem veren belli başlı alışveriş siteleri var. Bu sitelerden en önemlisi de kuşkusuz Çin merkezli, Çin ekonomisine büyük bir etkisi olan Ali Express’tir. Binlerce farklı kategoride milyonlarca farklı ürünü Ali Express’te bulabilirsiniz.

Aliexpress Alışveriş Nasıl Yapılır?

Aliexpress alisveris - Aliexpress Alışveriş Nasıl Yapılır?
Aliexpress Alışveriş Nasıl Yapılır?

 Ali Express’e Nasıl Üye Olunur?

www.aliexpress.com’a girdiğinizde sağ üstte Hesap sekmesini göreceksiniz. Farenizi oraya getirdiğinizde aşağı doğru seçenekler çıkacak, oradan Katıl seçeneğine tıklayarak kayıt sayfasına yönlendirileceksiniz. Facebook, Gmail, Twitter ya da iCloud hesabınızla doğrudan giriş yapabilir, ya da E-Mail adresinizle sıfırdan yeni bir üyelik açabilirsiniz.

 Ali Express’ten Nasıl Alışveriş Yapılır?

Ali Express’e yukarıda anlatılan şekilde giriş yaptıktan sonra arama butonunu kullanarak istediğiniz kategoride istediğiniz ürünü inceleyebilirsiniz. Satın almak istediğiniz ürünleri sağ altta çıkan Sepete Ekle seçeneğini kullanarak alışveriş sepetinize ekleyebilir ve sepetinizi tamamladıktan sonra Alışveriş Sepetini Görüntüle seçeneğine tıklayarak sepetinizi yeniden gözden geçirebilir; adet, renk veya ürün değişikliği yapabilirsiniz. Sepetinizin tamam olduğuna karar verdiğinizde Hepsini Satın Al butonuna tıklayarak sipariş onayı kısmına geçiş yapabilirsiniz.

 Alışveriş Sepetinizi Onaylayın

Ali Express’te sepet onayı 3 aşamadan oluşmaktadır. Birinci olarak teslimat bilgileri, ikinci olarak ödeme yöntemi ve son olarak sipariş özeti aşamalarını tamamlamanız gerekmektedir. Teslimat bilgileri kısmında ürünün teslim edileceği adresi doğru bir şekilde yazmanız gerekmektedir. Ödeme yöntemi kısmında ise Ali Express’in müşterilerine sunduğu 14 farklı ödeme seçeneğinden biri seçilmeli ve sonrasında ise kart sahibi, kart numarası ve son kullanma tarihi bilgileri doğru bir şekilde girilmelidir.

 Son Aşama Sipariş Özeti

Bütün bu işlemler tamamlandıktan sonra Ali Express tarafından sipariş özeti sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu alışverişinizin son aşamasıdır.

 Siparişinizi Onaylayın

Doğru ürünü, doğru sayıda ve özellikte aldığınızdan emin olmanızı sağlayacak Sipariş özeti kısmında gerekli kontrolleri yaptıktan sonra devam ederek sipariş onaylama ekranına geleceksiniz. Teslimat adresinde son kontrolleri yaptıktan sonra siparişini onaylayabilir ve satın aldığınız ürünlerinizin elinize ulaşmasını gönül rahatlığıyla bekleyebilirsiniz. Ali Express son derece güvenilir bir alışveriş sitesidir. Anlatıldığı şekilde alışveriş yaptığınız takdirde alışverişinizde hiçbir sorun yaşamayacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz