Eğitim konusundan ülkemizde son zamanlarda oldukça fazla devrim yapıldı ancak her şeye rağmen çocuklarımızın devlet okullarında olsun özel okullarda olsun eğitim kalitesi çeşitli sebeplerle sınırlı oluyor. Bu eğitimi veren kişi ve yine eğitimi alan bireyle de doğru orantılı olarak daha düşük ya da daha yüksek olabiliyor yani her şekilde sadece okulda alınan eğitim bizi ya da çocuklarımızı zorlu sınavlara yeterince hazırlayamıyor.

zel derss - Özel Ders Almanın Faydaları Nelerdir?

Kimi ebeveyne göre eğitim toplu olarak alınmalı ve bu şekilde sorun çözme alışkanlığı toplu ortamlarda daha etkili oluyor. Kimi aileler ise çocuklarının özel okullarda eğitim alsa bile yetersiz eğitim alıyor ve onlara özel ders aldırmak istiyor. Peki hangi aile haklı gerçekten özel ders çocuklarımızı zorlu sınavlara hazırlamaya yardımcı olabilir mi.

Bu konuda genel ve net bir şekilde şunu söylemek daha doğru olur. Sonuçta ortada ekstra bir eğitim ve bu eğitim öğrenci ile birebir olarak yapılıyor. Bu olanak önceleri dershanelerde sağlanıyordu ancak şuan için birebir eğitim modeli ne devlet okullarından ne de özel okullarda görülebiliyor. Bu tarz eğitim veren özel okullar mevcuttur ancak tabi ki, hepimizin çocukları bu okullarda eğitim göremiyor.

Dershanelerin oluşturduğu boşluğu okullar gün içerisinde ek eğitimlerle ya da hafta sonu kurslarıyla kapatmaya çalışıyor. Eğitim veren kişiler aynı olduktan sonra eğitim kalitesi yine aynı şekilde devam ediyor.

Özel ders konusunda kararı aile değil öğrenci vermelidir. Çünkü eğitimin yeterli olup olmadığını aile değil öğrenci bilir, öğrencinin eğitim kalitesi ödevlerinin yapıp yapmaması ile ölçülemez o yüzden çocuklarına özel ders aldırmak isteyen aileler mutlaka çocuklarına danışmalıdırlar. Bu şekilde hangi dersten özel ders alınması gerektiği net bir şekilde tespit edilir. Yine baskı ile kabul ettirilen özel derslerde çocukların psikolojisini olumsuz etkileyebilir ve olumsuz sonuçlara neden olur. Bu yüzden okul dışarısında ki okulun açtığı kurs ve bunun üzerine özel ders bir anda çocukların sosyal yaşantısını alt üst edebilir ve bir an için onları bunalıma sokar. O yüzden sosyal yaşantısını sıfırlamadan bir eğitim programı oluşturulmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here